Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Weboldalak
Hivatalos magyar oldal
Hivatalos Lengyel oldal
Hivatalos Cseh oldal
Hivatalos Orosz oldal
Hivatalos Román oldal

Az Ukrán Sorozat
Az Orosz sorozat modelljei
Az Orosz sorozatról képek
Az orosz sorozatról infók
Orosz Seccars sorozat
A Román sorozatról képek
Infó a Román sorozatról

Szocimodell
Auitomodellvasar.hu
RealCarModells
Amercom
Fórumok
Index forum
Retronom forum
free forum
WebShop
Automodely-hracky
Játékbarlang
Legutóbbi témák
» ! Regisztráció az Edition Atlas weboldalára
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Cooper911 Szer. Nov. 28, 2012 5:36 am

» Haszongépjármüvek sorozat (Edition Atlas)
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Cooper911 Szer. Nov. 28, 2012 5:33 am

» Polski 125 kombi - "Pusztulat"
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:35 am

» Yugo Cabrio
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:31 am

» Barkas B1000 - Magyar Posta
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:26 am

» Wartburg Sport
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:23 am

» Kamaz billencs
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:18 am

» Rendőrségi Lada
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:13 am

» Avia furgon
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:07 am

» Polski Fiat 125 - Tanulóvezető
Barkas autómentő - Magyar Autóklub Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:03 am


 

 Barkas autómentő - Magyar Autóklub

Go down 
SzerzőÜzenet
Flakvierling




Hozzászólások száma : 21
Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 14.

Barkas autómentő - Magyar Autóklub Empty
TémanyitásTárgy: Barkas autómentő - Magyar Autóklub   Barkas autómentő - Magyar Autóklub EmptyPént. Márc. 02, 2012 6:33 am

Barkas autómentő - Magyar Autóklub

Egy Barkas autómentőt kellett elkészítenem, mely a magyar Autóklub színeiben pompázik. Kiindulási alapként a legyel sorozatban megjelent (nálunk csak jövőre kapható Very Happy) platós Barkas szolgált. Semmi gond, hosszabb alváz, sík plató, kanárira hajazó festés - gondoltam. Mégsem így lett.A Barkas alvázáról sok képet gyűjtöttem össze, de sehol nem találtam gyári ábrát méretekkel, így részben szemre, képek alapján arányokat számolva készült az alváz és a plató terve is. A végeredményt látva szerintem helyesen számoltam, legalábbis megközelítőleg helyesen. Kialakítottam újra az alvázat, átalakítottam a kipufogó-rendszert (felfúrva a kipufogó végét is, így az valóban csőnek néz ki), elkészítettem a laprugókat, a merevítőket és a kézifékkötelet is imitáltam megfelelő vastagságú rézdrótból. A kerekeket az új barkas-kerekek helyett régiekra kellett cserélnem (és megtoldanom még egy párral), mivel menet közben kiderült, hogy mégis egy létező autóról van szó, valóban volt ilyen Barkas, de csak régi változatban. Ehhez nem csak régi fajta kerekek, de régi lökös, régi műszerfal és régi tükrök is kellettek. Így aztán "áldozatul esett" egy Barkas mikrobusz a műveletnek (nem baj, ez is átalakulóban van). Tehát szinte minden alkatrész megvolt már a munkához, a villogót és a kocka alakú (a fekete-fehér kép alapján feltehetőleg sárga) ködlámpákat is legyártottam már (utóbbiak nagyon feldobják a kocsi kinézetét), de sajnos voltak még homályos pontok, konkrétan az autó egész hátsó része, mivel ahány korabeli autómentő Barkast láttam, annyiféle megoldású plató volt rajtuk. Nem akartam fantázia autót alkotni ha már van egy kép, így sajna igen sokáig pihent az autó szétszedve a polcon, s készülését még matrica-hiány is késleltette (ez úton kérek ismét elnézést a jövőbeli gazdájától!) Végül teljesen véletlenül találtam egy olyan újságképet, ahol egy törött autót vontatnak fel az Autóklubos Barkas platójára, hátulról fotózva. Egy kincsre akadtam ezáltal, így végre be tudtam fejezni, még idén a munkát. Legyártottam a csörlőt, a plató elején lévő rögzítésre és a fülke végésére szolgáló kereteket, a sárcsapógumikat, a hátsó lámpákat és egy háromszög alakú, a hátsó lámpák alá lógó "macskaszemet" is. A festés során külön részleteztem a fülkét, a műszerfalat, az egész alvázat és az apróságokat. Sajnos a fülke festését csak nehezen sikerült olyan sárgára összehoznom, amilyenre képzeltem, de a lényeg hogy végül csak sikerült. A platót is lefestettem. Megpróbáltam több színvariációt, de talán ez adja vissza leginkább egy korabeli autómentő képét, megpróbáltam fa hatást elérni az egyébként műanyag, alumínium, réz és egyebek kellő kombinációjából álló alkatrész lapos felületén. Talán sikerült, nekem legalábbis így elég meggyőző hatást mutat. A matricázással igen megszenvedtem a sok apró részlet és többrészes matricák miatt, így a lakkozás és száradás után már sokkal felszabadultabban raktam össze a kis autómentőt.Összességében sok dolog hátráltatott az építés során, de végül csak sikerült olyan autót összehozni, ami áttán elégedetten mondhatom: ezért megérte. Smile Üdv: Attila

Barkas autómentő - Magyar Autóklub Scaled.php?server=442&filename=bar1p

Barkas autómentő - Magyar Autóklub Scaled.php?server=542&filename=bar2n

Barkas autómentő - Magyar Autóklub Scaled.php?server=263&filename=bar3e

Barkas autómentő - Magyar Autóklub Scaled.php?server=841&filename=bar4n

Barkas autómentő - Magyar Autóklub Scaled.php?server=854&filename=bar5h

Barkas autómentő - Magyar Autóklub Scaled.php?server=848&filename=bar6
Vissza az elejére Go down
 
Barkas autómentő - Magyar Autóklub
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Barkas "melós"
» Barkas B1000 - Magyar Posta
» Barkas "Fehér zárt"
» Barkas "zöld zárt"
» Barkas Autómentő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Barkácsolóknak :: Átalakitások :: Flakvierling remekművei-
Ugrás: