Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Weboldalak
Hivatalos magyar oldal
Hivatalos Lengyel oldal
Hivatalos Cseh oldal
Hivatalos Orosz oldal
Hivatalos Román oldal

Az Ukrán Sorozat
Az Orosz sorozat modelljei
Az Orosz sorozatról képek
Az orosz sorozatról infók
Orosz Seccars sorozat
A Román sorozatról képek
Infó a Román sorozatról

Szocimodell
Auitomodellvasar.hu
RealCarModells
Amercom
Fórumok
Index forum
Retronom forum
free forum
WebShop
Automodely-hracky
Játékbarlang
Legutóbbi témák
» ! Regisztráció az Edition Atlas weboldalára
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Cooper911 Szer. Nov. 28, 2012 5:36 am

» Haszongépjármüvek sorozat (Edition Atlas)
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Cooper911 Szer. Nov. 28, 2012 5:33 am

» Polski 125 kombi - "Pusztulat"
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:35 am

» Yugo Cabrio
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:31 am

» Barkas B1000 - Magyar Posta
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:26 am

» Wartburg Sport
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:23 am

» Kamaz billencs
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:18 am

» Rendőrségi Lada
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:13 am

» Avia furgon
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:07 am

» Polski Fiat 125 - Tanulóvezető
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:03 am


 

 Beszámoló - Norev börze 2011.06.12

Go down 
SzerzőÜzenet
Cooper911
Admin
Cooper911


Hozzászólások száma : 60
Csatlakozás ideje : 2011. May. 27.
Age : 48
Tartózkodási hely : Zeg

Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 Empty
TémanyitásTárgy: Beszámoló - Norev börze 2011.06.12   Beszámoló - Norev börze 2011.06.12 EmptySzer. Jún. 15, 2011 12:56 pm

Kremli beszámolója:

"’Norev Börze’ – Pünkösd Vasárnap


Nagyon szubjektív beszámoló a szokásos vásárról, Átryum ház Váci út. ( ha, ’ránézésre hosszúnak és és töménynek ítéled a fogalmazványt = görgess! Nem lesz idegen a dolog, Doma már – korábbi üres oldalával – gyakorlatoztatott!Smile))


Prólóg:


A börze igazán már szombaton elkezdődött a lakásomon! IZS kért meg, hogy néhány különleges modell átadása-átvétel történhessen a lakásomon, mert azok szemrevételezése ’vizslatása’ idő- és helyigényes! Örömmel járultam hozzás, hiszen ismertem a kedvezményezettet és jó alkalom kínálkozott egy kics cserfeskedésre is! A kör azután búvült, lényeg az, hogy du. fél hatkor távozott az utolsó fórumtársunk a barátjával, akikkel nagyon jól elbeszélgettünk egyéb dolgokról is! Egy cseppet sem sajnáltam a ráfordított időt, klassz volt a hangulat és tartalmasan telt a nap!


Kis színes I.


Sz. L. hívott korábban telefonon, hogy lenne egy-két 1:18-as összerakható kit, amit sehogy sem tud elvinni ZIZ-hez ( dolgoznia kell a börze napján ), vállalnán-e, hogy eljuttatom a pakkot a címzettenek!? „Persze, örömmel!” válaszoltam, és … délben ( Schaffhausen óra pontossággal ) befút L. Már a lakásba történő bejövetele is nehézkes volt, mert … egy akkora csíkos nejlon böröndöt tolt-húzott – görgetett, amilyent a kínai és a bohapiacokon lehet látni és venni! Nem tudta bezárni! Ahoz két ekkorába kellett volna rámolnia! „Janikám! Ez lenne az!” Betette a nagyszoba közepére, én meg azon gondolkodtam, hogyan kellene hírtelen egy hídprovizort eszkábálnom, hogy be tudjam csukni az erkélyajtót, ha esik az eső!?

Cserébe: megkuksiztunk egy ( Autoart – készregyártott )1:18-as BMW 2002-est = csodálatos modell! Sajna a többi társával együtt, rátették az ’1:43-as lesz belölük folyamat’ szalagjára.


Este még befutott V., Jót beszélegettünk, latolgattuk a szokatlan időpontú

( Keresztény Nagy Ünnep ) börze esélyeit!



Börzenap, vasárnap:


Bár megbeszéltük, hogy V. indulása előtt telefonál, háromnegyed nyolckor szólt a kaputelefon. „Nnnaaa itt vagyunk!’ én meg … fenn a lakásban egy szál karórában! Hamar összecihelődtem és gyalog elindultam a színhelyre! Gen, volt annyira rendes-kedves (<- NEM borsódzik a hátad Gy.? ellenben = ismételt köszönet!!! ), hogy kocsival jött értünk, értem DE annyi motyóm volt, hogy nekem már csak a járdán jutott hely! Odagyalogoltam.


Érdekes:


A börze közvetlen bejárata előtt ( Váci út szolgalmi útja ) sorra parkolnak le az érkező árusok. Kirámolás a járdára, és a kocsi azonnal tovább, parkolót keresni! Rend, fegyelem, béke, türelem. Azonban. egy ’elvetemült’ érkező megengedte magának az luxust, hogy a pulóverjét levette és betette a csomagtartóba. A várakozó kocsik hangos kürtszóval nógatták a deviáns viselkedés abbahagyására! Reggel nyolc óra volt!


Benn az étteremben kirámolások, asztalállítások! A börzén előre felállított és névvel ellátott asztalok várják az eladókat. Azonban, van olyan eladó ( Herpa!), akinek helyszínen összeállítható asztalsora van , azok összeállítása után azokról árul. Az ő ( standard ) helyét eleve kihagyja a rendező, kb.öt méteres folyosó, állandó bérlője az 1:87-es járgányokat forgalmazó eladó!


Annyira spec. az asztalsor, hogy az asztallapok 10 fokkal dőlnek a vásárlók / nézelődök felé, a teljesebb szemügyrevételezés érdekében!



Amíg V. és Gen kiterítik a kínálatot, én körbe-körbe kolbászolok – ’Mindegy, hogy hol, csak dolgozni ne kelljen!’ – és meglátom VW-st, Honzikot, K.G.-t a büfé egyik asztalánál. Gyorsan letelepdek közéjük és közösen csodáljuk az AVIA átalakítást ( Saviemből made by Honzik ), ami a Magyarországon legtöbbet futott-látott A.-k pontos mása! Ez az a kék, sárga ponyvás, hosszú platós teher, amely minden utcasarkon látható volt! Színek, forma, kinézet tökéletes! H. elégedetten nyugtázza az elismeréseket, szakmai titkot is elmesél: az 1:43 modell levegő munkahengere tulajdonképpen egy elektr. ellenállásból alakult át. ( Magamban azon filózok, vajon hány tonna ellenállást kellett H.-nak átvizsgálnia, mire megtalálta a megfelelőt? H. nagyon precíz és komoly hangsúlyt fektet a részletekre )


Viassza az asztalunkhoz, elégedetlen morgás fogad! ’Későn jövő’ egy asztal helyez be a sor elejére, ezért mindenki ’csak harminc centit tolt, jobbra le’, ami nálunk azt jelenti, hogy az egyik asztalunk már csak elvágólag fér el! V. morcos én nyugtatom és fogadást ajánlok neki „ Hidd el, xr indulás után jó lesz a végkifejlet! Ha nem, fizetek Neked egy ü. colát, ha igen: Te adsz nekem kettőt!” Mindig is adtam a korrektségre = egyenlő esélyek, egyenlő tétek!


Megérkezi HOri és kedves felesége J. is! HOri kitesz a ’csonka’ asztal végére három káprázatos modellt, egy Csepel 450-et, egy Csepel híradós parancsnoki és egy gyárilag öregített ZIL billencset. ( Ez útóbbi a ’gyárilag öregített’ lehet, hogy csak ’malom’, mert I. – a korai időpont ellenére – igen csak jókedvű volt! Kérdésemre, hogy miért bocsájtja áruba ezeket a gyönyörüségeket a válasz: ’Mert meguntam, … mert van belőle nyolc(ZIL), … mert másik jön helyette!’, válaszok! Az egyetlen „hülyegyerek” voltam az egész börze alatt, aki el is hitte, a többiek mind tudták, hogy csak közös analizálás miatt hozta el I. a rendkívül értékes modelleket! Dehogy akarta eladni, sőt ..., már a következő ’fellépésük’ is meg volt szervezve! Engem viszont jól beültetett a hintába! Fél délelőtt azon puffogtam, hogy ’Ha nekem ilyen kincseim lennének még a párnám helyén is azok állnának!’ A többiek – gondolom – jókat röhögtek rajtam!


Helyünk:


A szokott hely, mellettünk balra Gen három asztalon, ( állítólag komoly tárgyalásokat folytat Dózsa Úrral, hogy a kövi börzén az egész hátsó traktus az övé lesz!Smile)), velünk szemben – szokott helyén – Tokody Művek a szokott árakkal – , jobbra tölünk fiatalék ( teenagerek ) aki kihozták a megunt vagy a nyári szabadásgra szánt elfekvők vagy megúnt modelljeiket!


Megérkezett Tomtom is, a ’B’ placc – második bejáratot követő rész – elején rámol ki. ZIZ-és testvére a büfé jobb oldalán, két asztalon, a rájuk jellemző kedélyes nyugodtsággal és modellboltnyi árúkészlettel! ( Bár két asztalt kaptak, de mögöttük a fal mentén, hegyekben áll a tartalék! Egyszerűen nincs olyan retro- v. jellegű modell, amit I.-ék nem tudnak prezentálni az orosz sort kivéve!)


A kínálat:


A standok NEM annyira szakosodtak, mint az korábban kivehető volt ( nem volt Matchbox-utca, Schuco-sarok, 1:87-es vájat), DE minden modellféleség szerepel! Meglátásom szerint sokan úgy gondolhatták, hogy a nyarat előző utolsó börzére minden tervbe vett árut kihoznak, hátha annak is lesz keresője! Ennek ellenére, nem voltak izléstelen pultok, nem volt áttekinthetetlen kavalkád sehol! Retrok tekintetében fórumtársainké volt a főszerep, rajtuk kívül egy a főbejárati jobb sarokban árult valaki magyar újságos modelleket! Nagy csalódás lehetet neki a piac bő elátottsága, mert egészen régi modelleket is kínált 2 K / db áron, garmadával! ( Szerintem jól betárazhatott a várható igényekre gondolva, helyette: a nyár jött!)


A terepasztalokhoz való modellek egy kicsit halványabban szerepeltek, sokkal inkább az 1:18 spec. edition-ök feltünése volt a meglepő! Nem volt számottevő a ’leharcolt’ kedvencek árusítása sem!


A vásárlók:


Az általatok írt beszámolókkal ellentében, én úgy ítéltem, hogy ugyanakkora volt a forgalom mint korábban! … CSAK - lévén hosszú hétvége - jutott idő mindenre, mert a vásárlók, nézelődök nem egy rohammal látogatták a börzét, hanem folymatosan! Volt levegő, lehetett nyugodtam anélkül nézelődni, fogdosni, vizsgálódni, hogy lökdösték volna az embert! Áz árusok is át tudtak látogatni egymáshoz, - hiszen nagy részük maga is gyűjtő – elég volt megkérni a másik asztal felügyelőjét, hogy „Lécci’ figyelj egy kicsit …!”


Én is figyelő voltam prászor, …


Kis színes II:


V. és T. – kávé + cigi – Gen = akárhova. Ketten maradtunk öt asztalt felügyelni V-vel ( = Gen Kedvese!). A menők, előtte: „ Ez a sor ez ennyi, az itt keresztbe ennyi, ez a három ennyi és a két utolsó ennyi …’ stílusban tájékozatttak kettőnket az árakról! Ahogy kimondták már össze is kevertük el is felejtettük az instrukciókat, nem tudom miért hitték azt, hogy számunkra is egyértelmű, amit ők természetesnek vesznek!


Szemüveges, feketére festett hajú úr, érdeklődik nálam az árakról. Ismertetem amit megjegyezetem. Hosszasan nézelődik, majd kiválaszt egy ukrán kiadású Moszkvicsot és megkérdezi, hogy mikor kezdték az Ukrán sorozatot. Hasból mondok, egy megközelítő dátumot. Tovább nézi, fogdossa. Ekkor …. olyan aktatáskából, amilyent a kerékpár vázra ’szoktak’ – jobb helyeken – kapcsolni kezd el matatni! Csak a kezét sülyeszti a bugyorba és hosszasan matat. „De nehezen bújik elő a pénz, bizta ’tuti hely’-en van!’ vélem én, de nem vagyok türelmetlen! Már V.( Gen kedvese ) is figyeli a pasit, én arra gondolok, hogy elővesz egy befőttes üveget és abból fogja kiszámolni a vételárat. „ A modell mellékletében levő újságban talál majd utalást a sorozat indulsára!” bíztatom a vásárlást. Ekkor a fószer – körülményesen – előhalász egy akkora nagyítót, amihez képest Poirot v. Maigret műszere kismiska és az újságot fellepozva kiböngészi a dátumot! „ 2009!” állaptíja meg és … vásárlás nélkül továbbmegy! „ De jó, hogy ez is kiderült! … És … csak negyed órát kellet rááldoznom, hogy megtudjam!” cinikuskodom V.-nek és magamnak.



Kínálat:



1:18-as Ferrarik! Az, és csak az! Öt emelet magasan. Olyan kiszerelésben és kiállításokban, hogy az árakat meg sem merem kérdezni! Győz bennem a ’tudosítói szándék’, érdeklődöm. Le már tényleg nem merem írni, de az alsó ár is legalább három komoly modell vételére lenne elég, az én kategóriámban! A felső? Vagy azt akarta az eladó, hogy jobb legyen a kilátás illetve a rálátás az asztalára, vagy tényleg annyi = nyaralni tudnék az összegből egy hétig a spanyol tengerparton!


’B’ bejáratnál közvetlenül Nas avtoprom és Elekon asztal modellek! Előbbiek külön árakba sorolva, utóbbiak … nem kérdezem! BÁR … most már nem lehet átlátni a modelleken a nyíló tartozékok között! Ami meglepett, 1:43-as teherautók és kisteherek ( MAZ, KRAZ és UAZ). Sajna egytől egyig katonai méregzöld színekben! Doma erről többet tud írni, mert amíg meg nem érkezett a – nagyon csinos és nagyon kedves barinője – igen csak filézte az asztalt.


Aps. Doma.


Pontos időben, eseméyn nélkül kilenckor érkezett! Hátán a mindet rejtő hátizsák ( két tenyérnyi, de a börze végén vagy kilenc modell utazott benne! – lásd beszámolója ), és végig moslyog! Akkor még nem tudtam, hogy nagy nap a tegnapi, barátnője is kijött a börzére és D. – nem kímélve időt és energiát – bevezette őt a Modellgyűjtés Világa ( A modellek beszerzése II.) fejezetébe. A fiatal hölgyön látszott, hogy szerencsésnek érzi magát a páratlan lehetőség adtán! ( komolyan: aranyosak és kedvesek voltak mindketten! És ezt nem csak azért írom, mert D. megígérte, hogy megtanít képet feltenni a fórumra!Smile))


Fenti mintára


Gampa. Már kilenckor keresik névszerint őt, bár a kereső fél nem ismeri személyesen. Kedvesével járja a börzét, mint mindig! Később, mikor a külterületen cigarettázom, leültetetem magam mellé. Természetesen vett Barkasokat és egy Orbita-t is, amit meg is mutat. Nem kérdezi a véleményem, de megynugtatom: jó vásárt csunált, mert TILBY szelekcióján ez volt az utolsó előtti darab, amely a győzets példány előtt zuhant ki a rostán. Figyelembe véve, hogy ez kb. 15 modell tüzetes átvizsgálást jelenti – kilenc izzós ledlámba + mérhetetlen alaposság – ennél jobb kiadás csak egy lehet, az is TILBY-nél. ( T. megint megkérdezte tőlem a válogatása végeztével „Kremli! Szerinted ez jó?” és megint eljátszottam a tanult embert: „Igen!” -> a modell elfoglalhatja méltó helyét valamelyik dobozban!
DE most változás vásható T. modelljeinek megjelenését illetően, állítólag, nem sokára látni is lehet egy párat azokból! Most tervezik azt a kisautót, amely T. várakozásának valószínüleg megfelel a NASA-nál. Társ-konstruktörök a Zeiss, a Manessmann és TAG HAUER! Abban már megegyezetk, hogy az illesztési mérték a mikrométer helyett a nanometer lesz!).

Megkérdeztem Gampa Mestert, hogy milyen festőkamrában dolgozik a szép kivitelű modellek alkotásakor. Most figyelj! „ Kinn a szabdban!” „ De, Te panelban laksz nem?” „De igen! A tetőn vagy a ház előtt!” Erre varj gombot! Elkézelem a helyszínt és a két méter magas Gampát szivárvány színűen, egy-egy Barkas fényezése után!


Nem láttam összerakható modellekt ( Heller, Rewell, stb …)! DE láttam 1:50-ben, és fémből pattintható össze az alkalmatosság! Szép kínálat volt, viszont, modernebb kiadások! A mi ’rákfenénk’ a retro sem nyugati, sem keleti eredetben – nem képviselt! Áruk: 3 – 4 – 5 K.


Kis színes III.


Fényesen süt a nap, jó a levegő a teremben, kellemes a hangulat = ideje cigarettázni! Két éve nem cigizem ’idegenben’, nincs nálam staub. Tomtom-hoz megyek lejmolni. Mellette vegyes kínálatú asztal. (Mű)panaszkodom Tomtom-nak, hogy nincs már hely a modelljeim számára, csak parádés kocsik és ’Nagy Vas’-ak vásárlása jöhet szóba. Átnyúl a szomszéd asztalhoz és egy fehér – félig nyított – Mercedes pullman-t mutat. Az eladó mondja az árat, T. okos alkúba kezd vele. Magamban: DE rendes ez a T.! Segít nekem a kínos momentekben. Végül kimodva a végső ár, benyúlok a zsebembe, fizetek. T. szeme elkerekedik: „Azt hittem, hogy a sajátomra alkuszom!” „De, most rájöttél, hogy nem!” Nevetünk. Azt gondolta, hogy nekem nem kell majd a modell, mert levan törte a csillag és elég gagyi a doboza! Dobozom van otthon és a csillag nem törött, hanem kiesett a helyéről, amit már megszoktunk a retro-autók tükreinél és ablaktörlőinél!



Harley! Hiányoltalak ( tudtam, hogy nem jössz!), mert szívesen eldicsekedtem volna Neked a ’Nagy Vas’-aimmal! Nekem már az is megvan, amit csak most adnak majd le a gyártásba! Sőt… két-három példányban! Hiányzott a lelkesedésed!

J)


Dél van és még mindig van vevő! Ilyen sokáig nem is szoktam maradni! Bucsúzóul körbejárom az ismerősöket és azokat, akik csak engem ismernek, nekem ’nem ugrik be, hogy kik ők’!


Mindenkit – a fórumtársainkat is – megkédeztem, hogy milyen volt a börze!? Egytől egyig, kivétel nélkül, a válasz JÓ! V. kérés és figyelmeztetés nélkül hoz egy (nagy) üveg colát!


Ebből gondolom: lehet, hogy kevesebbnek tűnt a látogató, de ők ’gazdagabban’ vásároltak vagy …csak a folyamatos érkezések-távozások mutatták annak a vásárt!


Beszerzéseim: Ha Doma tényleg megtanít képeket felrakni a fórumra = hamarosan! Egyet viszont feltétlenül és köszönettel kell említsek: VW-s egy játék jellegű modellből csinált nekem egy parádés Cadillac V-16-ot, az ő mércéje szerint! Egész este azzal szemeztem és hízlaltam a májam! Köszönöm B.!



Smile)"
Vissza az elejére Go down
 
Beszámoló - Norev börze 2011.06.12
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Beszámoló - Norev Börze 2011.04.10.
» Beszámoló - Norev Börze 2010.12.12. by Kremli
» Börze - Norev Börze 2011.06.12. Vasárnap

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Beszerzés :: Börze-
Ugrás: