Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Weboldalak
Hivatalos magyar oldal
Hivatalos Lengyel oldal
Hivatalos Cseh oldal
Hivatalos Orosz oldal
Hivatalos Román oldal

Az Ukrán Sorozat
Az Orosz sorozat modelljei
Az Orosz sorozatról képek
Az orosz sorozatról infók
Orosz Seccars sorozat
A Román sorozatról képek
Infó a Román sorozatról

Szocimodell
Auitomodellvasar.hu
RealCarModells
Amercom
Fórumok
Index forum
Retronom forum
free forum
WebShop
Automodely-hracky
Játékbarlang
Legutóbbi témák
» ! Regisztráció az Edition Atlas weboldalára
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Cooper911 Szer. Nov. 28, 2012 5:36 am

» Haszongépjármüvek sorozat (Edition Atlas)
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Cooper911 Szer. Nov. 28, 2012 5:33 am

» Polski 125 kombi - "Pusztulat"
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:35 am

» Yugo Cabrio
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:31 am

» Barkas B1000 - Magyar Posta
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:26 am

» Wartburg Sport
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:23 am

» Kamaz billencs
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:18 am

» Rendőrségi Lada
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:13 am

» Avia furgon
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:07 am

» Polski Fiat 125 - Tanulóvezető
UAZ 462 "Akcióban" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:03 am


 

 UAZ 462 "Akcióban"

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Cooper911
Admin
Cooper911


Hozzászólások száma : 60
Csatlakozás ideje : 2011. May. 27.
Age : 48
Tartózkodási hely : Zeg

UAZ 462 "Akcióban" Empty
TémanyitásTárgy: UAZ 462 "Akcióban"   UAZ 462 "Akcióban" EmptyPént. Május 27, 2011 1:32 pm

"Szintén ugynannak a kollegának a kérésére készült a következő modell, ami az egyik legjobban sikerült lett modellező "pályafutásom" során. A feladat adott volt: egy ponyvás uazból kell lehajtott szélvédős nyitottat csinálni. Gondolhatjátok hogy azonnal eszembe jutott az, hogy egy ilyen átalakítás milyen tárházát rejti a részletezési lehetőségeknek. Smile Hát nekivadultam és hosszú napokon át szabadidőmben a netet túrtam katonai UAZok képei után (nem esett nehezemre hadtörténész hallgatóként). Végül megszületett a kompozíció ha már lúd legyen kövér alapon: nem csak részletes belső tér és festett alváz legyen, hanem legyen valami "extrém". Mindezt persze a tulajjal együtt találtuk ki. Egy harci felderítő UAZ megalkotására esett a választás, így a fegyverek sem maradhattak el a kocsiból. Alap volt, hogy egy Kalasnyikovnak is lennie kell az utastérben (ebből is a behajtható válltámaszos változat a speciális harcászati feladat miatt), de valami harciasabb is kellett, így egy PKM géppuskára esett a választás. Ezt a Néphadseregben használták uazon is, igaz inkább az oroszokra volt jellemző. nem baj, nem árt a kompozíciónak. Ilyen fegyvereket 1:43-ban nem lehet kapni (vagy csak nem tudok róla), így magam készítettem őket hulladék anyagból, egy szabad délután során. A géppuska csövét fémcsőből készítettem, így nagyon élethű lett. A felderítő feladat miatt a kocsiban elhelyeztem egy távcsövet is, a szíjánál fogva a sofőr üléstámlájára akasztva. Az előrehajtott szélvédőt ponyva borítja (védve azt a sérülésektől és a kosztól), a géppuska erre lett elhelyezve. A Kalasnyikov hátra került az ülésekre, keresztben. A leghátsó ülésekre egy egészségügyi doboz került és egy összetekert ponyva takarja el a modell nem túl élethű belső hátfalát. A ponyvákat hevederek fogják össze, amiket speciális papírból készítettem. A modell átalakítása egyébként első ránézésre egyszerű, de a műszerfal és a kocsitest találkozását 2 napig csiszolgattam össze, mivel úgy van tervezve, hogy úgysem látszik a közel 1-2 mm-ews hézag. A műszerfal műszerei is kidolgozásra kerülek és mivel igen szabadon be lehet látni a kocsiba, nagyon percízen még a skálázást is megcsináltam a sebességmérőre. A terepjáró hátsó fele viszont nagyon nem tetszett, a magyar Néphadsereg UAZain nem ilyen buta kerek lámpa volt hátul, hanem kocka alakú. Tömítettem és csiszoltam, majd elkészítettem a lámpákat és mostmár "otthonosabb" az UAZ. Smile A sok csiszolás és festés (na meg a fura, nem honvédségi világoszöld szín) miatt újra kellett festeni a modellt, ehhez matt zöld festéket használtam, ami nagyon élethűvé tette a kocsit. A fényszórók belső részét foncsorozással láttam el, így sokkal élethűbbek lettek. Az alváz is festést kapott, akárcsak a beltér minden zuga. (Bár nem így beszéltük meg eleinte, egy kis kosz mégis került az autóra, hiszen a honvédség használta azért ezeket rendeltetésszerűen főleg egy hadgyakorlaton: a kerekek futófelülete és a kocsi belső padlója ebnyhén poros, földes, de a kocsi ettől még nagyon szalon állapotú, ahogy az elő volt írva) A kocsi azonban egyszínű zölden még mindig nem volt elég "vad", így a tulaj belegyezésével egy hadgyakorlaton résztvevő terepjáró festésével láttam el, azaz a lökhárítók sarkai fehérek (mondjuk ez nem csak hadgyakorlatokon volt így), és két nagyméretű, levegőből is jól látszódó Néphadsereg jelvény (matrica) került az első ajtókra. Ezzel igazi kis ékszerré vált a modell, de dicsekedni sem szeretnék szóval döntsetek ti, íme: "

UAZ 462 "Akcióban" BIG_0008460515
UAZ 462 "Akcióban" BIG_0008460516
UAZ 462 "Akcióban" BIG_0008460514
Vissza az elejére Go down
Hotrod




Hozzászólások száma : 2
Csatlakozás ideje : 2011. Jul. 10.

UAZ 462 "Akcióban" Empty
TémanyitásTárgy: Uaz 469 akcióban   UAZ 462 "Akcióban" EmptyVas. Júl. 10, 2011 12:08 am

Ez a kocsi ugye a retroautók a kelti blokkból 17.száma?
Vissza az elejére Go down
hartley




Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2011. May. 29.

UAZ 462 "Akcióban" Empty
TémanyitásTárgy: Re: UAZ 462 "Akcióban"   UAZ 462 "Akcióban" EmptyVas. Júl. 10, 2011 7:54 am

Gratulálok,büszke lehetsz rá,tényleg ékszerdoboz!
Egy magyar honvédségi rendszám tenné még frankóbbá.
Vissza az elejére Go down
Cooper911
Admin
Cooper911


Hozzászólások száma : 60
Csatlakozás ideje : 2011. May. 27.
Age : 48
Tartózkodási hely : Zeg

UAZ 462 "Akcióban" Empty
TémanyitásTárgy: Re: UAZ 462 "Akcióban"   UAZ 462 "Akcióban" EmptyVas. Júl. 10, 2011 9:01 am

Hotrod írta:
Ez a kocsi ugye a retroautók a kelti blokkból 17.száma?

Igen, Flakvierling abból alakitotta át.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





UAZ 462 "Akcióban" Empty
TémanyitásTárgy: Re: UAZ 462 "Akcióban"   UAZ 462 "Akcióban" Empty

Vissza az elejére Go down
 
UAZ 462 "Akcióban"
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Barkácsolóknak :: Átalakitások :: Flakvierling remekművei-
Ugrás: