Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Weboldalak
Hivatalos magyar oldal
Hivatalos Lengyel oldal
Hivatalos Cseh oldal
Hivatalos Orosz oldal
Hivatalos Román oldal

Az Ukrán Sorozat
Az Orosz sorozat modelljei
Az Orosz sorozatról képek
Az orosz sorozatról infók
Orosz Seccars sorozat
A Román sorozatról képek
Infó a Román sorozatról

Szocimodell
Auitomodellvasar.hu
RealCarModells
Amercom
Fórumok
Index forum
Retronom forum
free forum
WebShop
Automodely-hracky
Játékbarlang
Legutóbbi témák
» ! Regisztráció az Edition Atlas weboldalára
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Cooper911 Szer. Nov. 28, 2012 5:36 am

» Haszongépjármüvek sorozat (Edition Atlas)
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Cooper911 Szer. Nov. 28, 2012 5:33 am

» Polski 125 kombi - "Pusztulat"
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:35 am

» Yugo Cabrio
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:31 am

» Barkas B1000 - Magyar Posta
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:26 am

» Wartburg Sport
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:23 am

» Kamaz billencs
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:18 am

» Rendőrségi Lada
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:13 am

» Avia furgon
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:07 am

» Polski Fiat 125 - Tanulóvezető
Wartburg Camping "Leharcolt" Emptyby Flakvierling Pént. Márc. 02, 2012 7:03 am


 

 Wartburg Camping "Leharcolt"

Go down 
SzerzőÜzenet
Cooper911
Admin
Cooper911


Hozzászólások száma : 60
Csatlakozás ideje : 2011. May. 27.
Age : 48
Tartózkodási hely : Zeg

Wartburg Camping "Leharcolt" Empty
TémanyitásTárgy: Wartburg Camping "Leharcolt"   Wartburg Camping "Leharcolt" EmptyPént. Május 27, 2011 1:29 pm

"Amint megjelent, már el is kezdtem átalakítani a modellt. Először csak hibajavításra gondoltam, aztán arra hogy legyen ez is lepusztult, végül hogy had legyen kinyitva a műbőr napfénytető.

Wartburg Camping "Leharcolt" BIG_0007967659

Legvégül a nyitott motorteret is megálmodtam hozzá. Mivel a nagy munkámmal párhuzamosan készült, így csak lasan haladtam vele, ezért lett csak most készen.

Wartburg Camping "Leharcolt" BIG_0007967651

Most csak felsororolás-szinten az "extrák", mert nem akarok senkit untatni, meg aztán a múltkor is elég terjengősre sikerült a dolog.

-a kasztni narancssárga lett egy netes kép nyomán, nekem nagyon megtetszett ez a szín, igazi korabeli retró stílusú lesz tőle a kocsi
-a tető kinyitva áll, a hátsó oldalablakok sárga felső részt kaptak.
-mindenhol imitáltam a gumikéderezést, ahol kellett
-a motorháztető külön készült, akárcsak a motortér
-a motorteret díszítik: motor kipufogócsővel, hűtő, karburátor, szellőző-berendezés, akksi, motortérvilágítás, váltó, trafók, biztosítéktáblák, motortérnyitó-berendezés és sok kábel és cső. ezeket igazi élvezet volt megcsinálni, mivel nekem is Wartburgom van, no meg a polcon ott figyeletek az eredeti alkatrészek. Smile
-a motorháztetőn wartburg embléma van és a motortérnyitó csonkja
-itt választanom kellett: vagy legyen nyitható a motorháztető, de akkor nem élethű, vaskos zsanérokon, vagy legyen full élethű, de fix. Utóbbit választottam, a zsanérokon még rajta vannak a rugók is!
-a kocsi orrára ködlámpák kerültek, így egyedibb a modell és nem is olyan egyhangú a kocsi eleje. Smile Mindegyik lámpa 4 elemből áll, még a lámpák üvegének a mintázatát is igyekezetem visszaadni.
-a modell első szélvédője elég gáz volt, a felső pereménél nagyon megtöri a képet. Az egyébként is tervezett zöld napellenző nagyon jól leplezi ezt a hiányosságot, és ad egy olyan régies kinézetet a modellnek.
-a visszapillantó rögzítése nagyon nem volt élethű, közelről elég borzalmas látvány a felfogatása. Így ezt eltüntettem, cserébe előre került a bal első sárvédőre a visszapillantó. Szerintem így még egzotikusabb is. Smile
-a beltér festve van teljesen, a műszerfalon az órák számlapja is meg lett csinálva, stb.
-a beltér legnagyobb hiányossságát, a kombi 311-es kétajtós belsejét átalakítottam. mostmár 4 ajtós, könyöklőkkel, ajtónyitókkal, tekerőkkel, zsebekkel. elég nehéz volt az ajtó vonalát áthelyezni előbbre, a műanyag rideg volt nagyon.
-az erdeti ablakot szétvágtam, az elsőt és a hátsókat tartottam meg, a 4 oldalablakot én készítettem, mindegyik másként van fel és letekerve ez is "nagyautóssá" teszi a modellt.
-a csomagtérbe muszáj volt tenni valamit, ha már nyitott a napfénytető, ne csak a semmit lássuk. Egy saját készítésű szétnyitható szerelőláda (csavarkulccsal) és egy elsősegély-doboz került ide.
-a fémből kasztnira öntött kilincsek nagyon mulatságosak közelről, így leszedtem őket és igazi kis kilincsekkel helyettesítettem őket (4 oldalt, egy hátul).
-díszléceket és rozsdát kapott a kasztni, a hátsó ablak pedig egy H-betűt
-a hátsó rendszám helyét eltüntettem, még nincs új rendszám, de gondolkodom hogy ne ugyanott legyen a hátsó.
-az alváz is festve és aprólékosa kidolgozva került a modellre, sárcsapó gumikkal a hátsó kerék mögött
-a lökhárítók mattítva vannak (egy kopottas autóhoz szerintem nem illik a csillogó króm), a jobb hátsó kapott egy macskaszemet is, mely fémlemez-csíkon lóg.
-a hátsó lámpákat kifestettem, az első fényszórók üvegét pedig elláttam az "eredeti" mintázattal
Hát összefoglalva ennyi, a többit látjátok a képeken. Nem láttam még 1:24-es Wartburgot (vagy 1:18-ast ha van olyan), de a cél az lett volna hogy ebből létrehozzak egy olyat ami megközelíti a nagyobb méretarányú modellek kidolgozottságát. Talán sikerült elérni a célt, mindenesetre jó kis "ujjgyakorlat volt" Very Happy Hát ez is elég hosszú lett. Bocs."

Wartburg Camping "Leharcolt" BIG_0007967654
Vissza az elejére Go down
 
Wartburg Camping "Leharcolt"
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Wartburg "1.3"
» Wartburg "900"
» Wartburg 313 Sport.
» Wartburg Sport
» Wartburg 353 Rallye

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Barkácsolóknak :: Átalakitások :: Flakvierling remekművei-
Ugrás: